1 Lody bezowe przepis

Lody bezowe

Dzięki drobnym kawałkom bezy domowe lody bezowe są niezwykle smaczne i proste w przygotowaniu. Bez użycia maszyny możesz zrobić jedwabiste lody z kilku łatwo dostępnych składników.

Lody domowe Składniki:

  • 500 ml gęstej śmietany 30%
  • Dwie łyżki cukru pudru do 30 g i 120 ml słodzonego mleka skondensowanego, czyli 150 g.
  • Czterdzieści gramów małych bezów

Lody bezowe

Moja szklanka ma 250 mililitrów.

W zamrażarce mam -15 stopni.

Zbiór maleńkich foremek lub pojemników o pojemności minimum 1,5 litra można wykorzystać jako pojemniki mrożące do zamrażania pojedynczych gałek lodów.

Ciężką śmietanę i słodzone mleko skondensowane należy przechowywać w lodówce.

Liczbę kalorii obliczyłam na podstawie użytych składników.

Jest to szacunkowa liczba kalorii pochodzących ze składników, których użyłem w konkretnym przepisie. Otrzymasz ponad 1500 mililitrów lodów z bezami z określonej ilości składników.

Przepis na lody bezowe

Dodatkowo sugeruję zamrożenie wysokiego pojemnika wypełnionego schłodzoną śmietanką 30% – czyli cały duży karton, czyli dwie szklanki śmietanki – na dwadzieścia minut. Śmietanka ubije się szybciej i łatwiej, im lepiej będzie schłodzona. Mieszadła można również przechowywać w zamrażarce.

Wyjmij schłodzoną śmietankę z zamrażarki. Dodaj dwie łyżki (trzydzieści gramów) cukru pudru. Następnie zacznij używać miksera ustawionego na najwyższą prędkość, aby wszystko pokonać. Ponieważ krem będzie na początku rzadki i może rozpryskiwać się po kuchni, polecam użyć wysokiego pojemnika.

Krem zacznie stopniowo gęstnieć. Delikatnie ubijaj jeszcze chwilę, obserwując krem. Wyłącz mikser, gdy tylko zgęstnieje na tyle, że stanie się wyraźnie sztywne i zacznie lekko stawiać opór. Mieszanie może zająć tylko minutę. Unikaj nadmiernego ubijania śmietanki, ponieważ może to spowodować jej zwarcie i rozdzielenie się na maślankę i masło.

lody bezowe

W zależności od mocy miksera i szybkości chłodzenia śmietanka może być gotowa nawet po 40 sekundach ubijania.

Duży, wysoki pojemnik idealnie nadaje się do ubicia 500 gramów śmietanki, gdyż w trakcie tego procesu znacznie ona pęcznieje. W rezultacie radzę zaopatrzyć się w naczynie o pojemności do 1500 ml. Zamiast dwóch łyżek cukru pudru, użyj jednej, jeśli chcesz, żeby lody były mniej słodkie.

Do miski z bitą śmietaną dodaj 150 gramów (10 łyżek stołowych), czyli około 120 mililitrów słodzonego mleka skondensowanego lub skondensowanego.

Mamy na myśli mleko skondensowane, które zostało zagęszczone i słodzone i jest dostępne w puszkach. Połączyć wszystkie składniki i dobrze wymieszać. Używam do tego miksera ustawionego na niskie obroty. Aby masa była puszysta, nie ubijaj lodów zbyt długo. Wymieszaj na raz większość małych bezów (kupnych lub zrobionych według mojego przepisu). Bezy można lekko przesunąć. Za pomocą szpatułki delikatnie wszystko połącz.

Po wymieszaniu wlać mieszaninę do pojemnika przeznaczonego do zamrażania. Zdaję sobie sprawę, że wybór pudełka może czasami być dla czytelników trudny. Tutaj sprawdzi się nawet zwykła tortownica. Często wykorzystuję podłużne, szklane naczynie przeznaczone do pieczenia w piekarniku.

Używanie około 1,5-litrowego pudełka wcześniej skonsumowanych lodów kupionych w sklepie to mądra opcja. Na wierzchu rozłóż kilka całych kawałków i resztę pokruszonych bez.

Rada: Przed dodaniem bezy możesz dodać do masy maksymalnie 50 ml nalewki, wódki lub likieru kokosowego lub cytrynowego.

Przy temperaturze zamrażarki ustawionej na -15 stopni włóż ręcznie robione lody bezowe. Lody są gotowe do podania po zamrożeniu na sześć godzin. Wyjmij lody z zamrażarki i daj im jeszcze kilkanaście minut na zmięknięcie, jeśli są mrożone dłużej.

Po wyjęciu z zamrażarki po ośmiu, a nawet dziewięciu godzinach nadal są nieco plastikowe, ale mogą stwardnieć po spędzeniu w nich nocy.

Naturalnie lody ostygną znacznie szybciej, jeśli przełożymy je do pojedynczych, malutkich pojemników. Zanim będą gotowe do spożycia, powinny minąć tylko dwie lub trzy godziny. W wersji na patyku lodowym sprawdzają się równie dobrze.

Jak już wspominałam, domowe lody z bezami proponuję podawać nie później niż sześć do dziewięciu godzin po zamrożeniu. Nie wymagają mieszania materiału po zamrożeniu, a ich struktura sprawia, że idealnie nadają się do układania warstwowego.

Aby lody nie wyschły, radzę przykryć pojemnik, jeśli lody będą spożywane następnego dnia. Im dłużej lody są zamrożone, tym trudniej będzie je rozsmarować. Następnie należy je wyjąć i pozostawić na blacie na pół godziny, aby zmiękły. Takich lodów nie należy odkładać do ponownego zamrożenia.

Śledź nas na facebooku

Smacznego!

Dowiedz się więcej na temat deserów.

Lody bezowe przepis do druku

Lody bezowe

lody bezowe przepis do druku
Czas przygotowania20 minuty
Czas gotowania6 godziny
Rodzaj: vegetarian
Kuchnia: poland
Słowo kluczowe: Lody bezowe
Autor: M Saqlain

Składniki

  • 500 ml gęstej śmietany 30%
  • Dwie łyżki cukru pudru do 30 g i 120 ml słodzonego mleka skondensowanego czyli 150 g.
  • Czterdzieści gramów małych bezów

Instrukcje

  • Dodatkowo sugeruję zamrożenie wysokiego pojemnika wypełnionego schłodzoną śmietanką 30% – czyli cały duży karton, czyli dwie szklanki śmietanki – na dwadzieścia minut. Śmietanka ubije się szybciej i łatwiej, im lepiej będzie schłodzona. Mieszadła można również przechowywać w zamrażarce.
  • Wyjmij schłodzoną śmietankę z zamrażarki. Dodaj dwie łyżki (trzydzieści gramów) cukru pudru. Następnie zacznij używać miksera ustawionego na najwyższą prędkość, aby wszystko pokonać. Ponieważ krem będzie na początku rzadki i może rozpryskiwać się po kuchni, polecam użyć wysokiego pojemnika.
  • Krem zacznie stopniowo gęstnieć. Delikatnie ubijaj jeszcze chwilę, obserwując krem. Wyłącz mikser, gdy tylko zgęstnieje na tyle, że stanie się wyraźnie sztywne i zacznie lekko stawiać opór. Mieszanie może zająć tylko minutę. Unikaj nadmiernego ubijania śmietanki, ponieważ może to spowodować jej zwarcie i rozdzielenie się na maślankę i masło.
  • W zależności od mocy miksera i szybkości chłodzenia śmietanka może być gotowa nawet po 40 sekundach ubijania.
  • Duży, wysoki pojemnik idealnie nadaje się do ubicia 500 gramów śmietanki, gdyż w trakcie tego procesu znacznie ona pęcznieje. W rezultacie radzę zaopatrzyć się w naczynie o pojemności do 1500 ml. Zamiast dwóch łyżek cukru pudru, użyj jednej, jeśli chcesz, żeby lody były mniej słodkie.
  • Do miski z bitą śmietaną dodaj 150 gramów (10 łyżek stołowych), czyli około 120 mililitrów słodzonego mleka skondensowanego lub skondensowanego.
  • Mamy na myśli mleko skondensowane, które zostało zagęszczone i słodzone i jest dostępne w puszkach. Połączyć wszystkie składniki i dobrze wymieszać. Używam do tego miksera ustawionego na niskie obroty. Aby masa była puszysta, nie ubijaj lodów zbyt długo. Wymieszaj na raz większość małych bezów (kupnych lub zrobionych według mojego przepisu). Bezy można lekko przesunąć. Za pomocą szpatułki delikatnie wszystko połącz.
  • Po wymieszaniu wlać mieszaninę do pojemnika przeznaczonego do zamrażania. Zdaję sobie sprawę, że wybór pudełka może czasami być dla czytelników trudny. Tutaj sprawdzi się nawet zwykła tortownica. Często wykorzystuję podłużne, szklane naczynie przeznaczone do pieczenia w piekarniku.
  • Używanie około 1,5-litrowego pudełka wcześniej skonsumowanych lodów kupionych w sklepie to mądra opcja. Na wierzchu rozłóż kilka całych kawałków i resztę pokruszonych bez.
  • Rada: Przed dodaniem bezy możesz dodać do masy maksymalnie 50 ml nalewki, wódki lub likieru kokosowego lub cytrynowego.
  • Przy temperaturze zamrażarki ustawionej na -15 stopni włóż ręcznie robione lody bezowe. Lody są gotowe do podania po zamrożeniu na sześć godzin. Wyjmij lody z zamrażarki i daj im jeszcze kilkanaście minut na zmięknięcie, jeśli są mrożone dłużej.
  • Po wyjęciu z zamrażarki po ośmiu, a nawet dziewięciu godzinach nadal są nieco plastikowe, ale mogą stwardnieć po spędzeniu w nich nocy.
  • Naturalnie lody ostygną znacznie szybciej, jeśli przełożymy je do pojedynczych, malutkich pojemników. Zanim będą gotowe do spożycia, powinny minąć tylko dwie lub trzy godziny. W wersji na patyku lodowym sprawdzają się równie dobrze.
  • Jak już wspominałam, domowe lody z bezami proponuję podawać nie później niż sześć do dziewięciu godzin po zamrożeniu. Nie wymagają mieszania materiału po zamrożeniu, a ich struktura sprawia, że idealnie nadają się do układania warstwowego.
  • Aby lody nie wyschły, radzę przykryć pojemnik, jeśli lody będą spożywane następnego dnia. Im dłużej lody są zamrożone, tym trudniej będzie je rozsmarować. Następnie należy je wyjąć i pozostawić na blacie na pół godziny, aby zmiękły. Takich lodów nie należy odkładać do ponownego zamrożenia.
  • Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recipe Rating