Cudownie cienkie, smaczne, zielone i elastyczne naleśniki szpinakowe. Oto mój sprawdzony, podstawowy przepis na te pyszne naleśniki. Ciasto naleśnikowe ma kilka zastosowań.
Zielone naleśniki możesz wypełnić dowolnym nadzieniem. Oprócz naleśników z serem proponuję spróbować zielonych naleśników z wędzonym łososiem, koperkiem i serkiem Philadelphia. Jeśli lubisz eksperymentować z kolorem i naturalnymi kolorami naleśników, polecam wypróbować mój przepis na wyraziste placki z buraków.
Naleśniki szpinakowe Składniki:
- 3 jajka, średnie
- 200 ml wody
- 2 łyżki oleju
- 100 g świeżego szpinaku baby
- 250 g mąki zwykłej
- 250 ml mleka
Zielone naleśniki przepis
Po opłukaniu przełóż szpinak do podłużnego naczynia. W drugiej misce wymieszaj mleko z wodą. Przełóż jego część do naczynia ze szpinakiem. Zmiksuj szpinak blenderem ręcznym na gładką masę.
Szpinak przełóż do większego pojemnika. Dodajemy mąkę, olej, jajka, resztę mleka i wodę. Mieszaj, aż mieszanina utworzy cienkie, gładkie ciasto, około 1 minuty. Daj mu dziesięć minut na stanięcie.
Rozgrzej patelnię, idealną do naleśników. Wymieszaj ciasto i małą łyżką odmierzaj objętość naleśnika. Na patelnię należy wlać taką ilość ciasta, aby pokryła jej powierzchnię. Naleśniki powinny mieć cienką konsystencję.
Po 30 sekundach odwróć go na drugą stronę i odczekaj kolejne 30 sekund, aby zdjąć naleśnik z patelni. To dobry moment, aby użyć płaskiej szpatułki do obracania naleśników.
Jeśli będziesz cierpliwie czekać, aż patelnia się wystarczająco nagrzeje, Twój pierwszy naleśnik nie wyląduje w koszu, zanim zaczniesz smażyć.
Po dodaniu oleju do ciasta nie trzeba już ponownie smarować patelni. Naleśniki nie będą się trzymać.
Po usmażeniu naleśniki przykryj bawełnianą ściereczką, aby zapobiec ich wyschnięciu.
Naleśniki można posmarować dowolnym nadzieniem, zarówno na słodko, jak i na słono, gdyż ciasto nie ma smaku. Tym razem postawiłam na serek śmietankowy i wanilię.
Odkryj więcej przepisów na Naleśniki
Smacznego.