1 przepis na pyszny sernik baskijski

sernik baskijski | sernik baskijski przepis

Sernik baskijski to wyjątkowy sernik, który robi się bez skórki. Sernik wypiekany jest w wysokiej temperaturze przez stosunkowo krótki czas, co sprawia, że przepis jest niezwykle intrygujący. dodatkowo bez mąki.

sernik baskijski Składniki:

około 1 kilograma serka śmietankowego Philadelphia – W opisie widnieje moja mieszanka serów.

  • Pełny karton 500 ml bitej śmietany (36%).
  • Około 400 g z 6 dużych lub 8 małych jaj po rozbiciu
  • Jedna szklanka, czyli około 250 gramów cukru pudru (można dać mniej cukru)
  • Jedno opakowanie (16 g) cukru waniliowego
  • Cztery gramy lub jedna płaska łyżeczka soli

Sernik baskijski

Szklanka ma pojemność 250 mililitrów. Do upieczenia sernika użyłam tortownicy o średnicy 24 cm z wysokim brzegiem.

Dodatkową, świetnie pasującą formą będzie tortownica o średnicy 25–26 cm. Wyjmij śmietanę, ser i jajka z lodówki i poczekaj, aż osiągną temperaturę pokojową.

UWAGA:

Składniki obejmują około 1 kilogram serka śmietankowego. Do pieczenia sernika baskijskiego należy używać wyłącznie sera Philadelphia. Ale jest dość drogi i uważam, że zmieszanie ze sobą różnych rodzajów sera daje najsmaczniejszy sernik baskijski. Mój najlepszy i najbardziej niezawodny zestaw to:

  • Dwie paczki sera Philadelphia po 125 gramów.
  • Jedno opakowanie serka mascarpone 250 gram.
  • Cztery 150-gramowe „wiaderka” serka śmietankowego Almette.

Podstawą wyliczenia kalorii były składniki, których użyłam. Jest to jedynie szacunkowa liczba kalorii, ponieważ ilość kalorii w Twoich składnikach może różnić się od moich. Obliczając kaloryczność baskijskiego sernika, nie uwzględniłem dodatków owocowych.

Z wymienionych produktów udało mi się upiec około 1880 gramów sernika baskijskiego. Radzę przestudiować cały przepis przed przystąpieniem do robienia sernika, aby móc odpowiednio wcześniej przygotować się do kolejnych etapów przygotowania.

sernik baskijski przepis

Do miski miksera włóż około 1000–1100 gramów serka śmietankowego. Najlepszy sernik baskijski robi się z serem:

  • Dwie paczki sera Philadelphia po 125 gramów.
  • Jedno opakowanie serka mascarpone 250 gram.
  • Cztery 150-gramowe „wiaderka” serka śmietankowego Almette.

Ponieważ mimo to do sernika dodajemy sól, zdecydowanie zaleca się, aby ser był lekko słony.

Nie ma potrzeby tworzenia identycznego zestawu. Możesz na przykład zaoferować 500 gramów mascarpone i 500 gramów puszystego serka śmietankowego lub jogurtowego, np. Almette, Turek lub innego podobnego typu. Serek Philadelphia można podawać samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekkimi serami.

sernik baskijski

Moim zdaniem fantastycznym pomysłem jest połączenie niezwykle kremowych serków typu mascarpone i Philadelphia z puszystym serkiem w formie twarogu mielonego (puszyste serki kanapkowe, a nie twaróg sernikowy z wiaderka).

Dodaj płaską łyżeczkę soli (lub mniej, jeśli wolisz solony karmel lub lody o solonym karmelu), małą saszetkę (16 gramów) cukru waniliowego i 250 gramów cukru pudru (możesz też użyć cukru pudru). Używając wysokoobrotowego miksera, zmiksuj wszystko na gładką masę. Ma to na celu rozpuszczenie cukru w ​​mieszance serowej. Zajęło mi to około dwóch minut.

Zacznij dodawać jajka, jedno po drugim. Mieszaj na wysokich obrotach, dodając jajka co 15–20 sekund.

Rada: (R. wskazówka „sernik baskijski przepis”)

Można dodać kilka kropli esencji waniliowej lub pół łyżeczki pasty waniliowej, ale można też zamiast tego użyć domowego cukru waniliowego. Jeśli lubisz mniej słodkie serniki, możesz zmniejszyć ilość cukru do 150 gramów.

sernik baskijski przepis

Na koniec dodać jeszcze 500 ml 36% śmietanki do ubijania. Będzie pełny, większy karton słodkiej, rzadkiej śmietanki. Kontynuuj mieszanie, ale w wolniejszym tempie, przez dodatkowe 10 do 15 sekund. Powstanie smukła masa.


Możesz także uzyskać przewodnik krok po kroku dotyczący przygotowania
Zupa Jarzynowa” & „Grochówka


Rada:

Prawdopodobnie można nawet zalać śmietaną o zawartości tłuszczu 12%. Ale zawsze do wszystkiego dodaję ten wyjątkowo gruby – 36%.

Przygotuj formę do pieczenia. Ja użyłam tortownicy o średnicy 24 cm z podwyższonym brzegiem. Zabezpiecz obręcz po wyłożeniu boków i dna formy pergaminem lub papierem do pieczenia. Tym razem użyłam dwóch większych arkuszy papieru do pieczenia. Aby były bardziej giętkie, wgniotłam je. Ułożyłem je tak, żeby najpierw była jedna dłuższa, potem druga.

Ułożyłem je tak, aby dłuższy kawałek pergaminu wystawał wszędzie, układając jeden na drugim. Dzięki temu nawet sernik, który szybko rośnie, nie wydostanie się z formy.

Inną opcją jest pocięcie papieru na paski zamiast ich zagniatania. Smaruj wewnętrzne boki miękkim masłem, aby papier dobrze przylegał. Wyższe paski papieru do pieczenia (które należy samodzielnie wyciąć z arkusza papieru do pieczenia) należy ułożyć na natłuszczonych bokach.

Całą masą napełnij formę pod sernikiem baskijskim. W moim przypadku masa prawie wypełniła formę do góry (krawędzie).

Funkcja pary w tym serniku nie powoduje jego upojenia. Nie ma również zastosowania kąpiel wodna. Sernik piecze się przez krótki czas w wysokiej temperaturze.

Po nagrzaniu piekarnika do 230 stopni włóż do środka formę z sernikiem. Możliwość wyboru pieczenia: góra lub dół. Wybierz podłogę znajdującą się niżej niż środkowa półka – najlepiej dolna półka lub pierwsza od dołu. Sernik należy piec od 45 do 50 minut.

Najprawdopodobniej rozwinie się szybko, zbrązowieje od góry, a być może nawet lekko przypali na samym końcu. To jest typowe. Nie otwieraj drzwi piekarnika przez co najmniej 30 minut po jego wyłączeniu.

Po tym czasie wyjmij sernik z piekarnika.

Sernik w końcu opadnie z powrotem do swojej pierwotnej pozycji. Sernik baskijski po upieczeniu nabiera konsystencji kremu. Oznacza to, że sernik będzie zachowywał się jak galaretka (w środku), jeśli przesuniesz formę lekko na boki.

Po wyjęciu sernika z piekarnika nie wyjmuj go z formy, gdyż będzie dość miękki i należy go schłodzić przed pokrojeniem i podaniem. Włóż do lodówki na co najmniej sześć godzin, a jeszcze lepiej na noc (w puszce).

Rada:

Sernik można piec od 40 do 45 minut, jeśli umieścimy go w tortownicy o średnicy 26 cm. Ponieważ każdy piekarnik piecze inaczej, może się okazać, że sernik opieka się zbyt szybko lub nawet zbyt wcześnie się przypala.

Z tego powodu radzę sprawdzić to w połowie pieczenia. W takim przypadku należy zmniejszyć moc palnika o dziesięć stopni. Dodatkowo sernik pali się szybciej, gdy jest zbyt blisko najwyższego ciepła.

Sernik baskijski należy podawać dopiero po całkowitym wystygnięciu. Sernik jest delikatny i kremowy, a mimo to kroi się bez problemu. Jeśli będzie przechowywany w lodówce, zachowa świeżość przez co najmniej sześć dni. Proponuję dodać trochę świeżych owoców jako dekorację przed podaniem.

Dodatkowo można posypać od góry cukrem, który należy szybko podsmażyć na palniku. W rezultacie powstanie powierzchnia przypominająca karmel i cukier.

Alternatywnie możesz posmarować sernik solonym karmelem. Do wytworzenia potrzeba 80 gramów cukru, 35 gramów masła, 50 mililitrów 36% śmietanki do ubijania i sporej dawki soli.

Śmietanę i masło przechowuje się w temperaturze pokojowej. Napełnij rondelek lub patelnię z grubym dnem całym cukrem. Czekając, aż cukier się rozpuści, zmniejsz palnik do minimum. Za pomocą szpatułki delikatnie wymieszaj cukier. Masło dodać zaraz po tym, jak cukier całkowicie się rozpuści i nabierze pięknego, miodowo-bursztynowego koloru.

Natychmiast wszystko wymieszaj, a po wymieszaniu masła i roztopionego cukru dodaj śmietanę i sól. Przez chwilę wszystko powoli mieszaj. Gdy solony karmel się zagotuje, zdejmij go z ognia.

Nadal ubijaj karmel, aż uzyskasz jednolity płyn. Pokryj sernik lekko schłodzonym karmelem. Na wierzch karmelu można posypać prażonymi orzeszkami ziemnymi lub popcornem.

Smacznego!

Źródłem inspiracji dla przepisu na kokos był serwis aniagotuje.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *