Rurki z kremem: Gotowane od podstaw bułeczki z kremem to wyśmienity deser na każdą okazję. Krem mascarpone i bułeczki z kremem są miękkie i chrupiące, a przepis nie może być prostszy.
Składniki w Rurki z kremem
składniki użyte do przygotowania ciasta na tubę
- 400 gramów (około 2,5 szklanki) mąki pszennej, takiej jak mąka uniwersalna
- 200g masła w jednej tradycyjnej kostce
- 200 gramów kwaśnej śmietany 18% = 1/2 dużej filiżanki lub paczki
- Jedna łyżka stołowa (15 g) cukru pudru
Składniki serka mascarpone
- Serek mascarpone, 250 gramów
- Śmietana do ubijania, 250 g (30%) – 250 ml
- Cztery czubate łyżeczki cukru pudru (około 90 g); może to być pasta lub nasiona wanilii.
Rurki z kremem
Rurki z kremem: Moja szklanka ma 250 mililitrów. Śmietankę i mascarpone przechowuj w lodówce, aż ostygną.
Pieczenie: 200 stopni, z możliwością pieczenia góra/dół; to o jeden stopień mniej niż średnia półka. może 185 stopni przy pracującym wentylatorze.
Czas gotowania może osiągnąć dwadzieścia minut.
Podstawą wyliczenia kalorii były składniki, których użyłam. Jest to jedynie szacunkowa liczba kalorii, ponieważ ilość kalorii w Twoich składnikach może różnić się od moich.
W obliczeniach kalorii nie uwzględniłem cukru pudru użytego do posypania gotowych rurek. Radzę przestudiować cały przepis przed rozpoczęciem robienia bułeczek z kremem. Umożliwi to planowanie z wyprzedzeniem i podjęcie niezbędnych przygotowań z dużym wyprzedzeniem.
Przepis na bułeczki z kremem
Rurki z kremem: Na rurki przygotować ciasto kruche. Umieść 400 gramów (około 2,5 szklanki) mąki pszennej (mąki uniwersalnej), 200 gramów (około połowy dużej filiżanki lub opakowania) kwaśnej śmietany, 200 gramów zimnego masła pokrojonego w kostkę i 1 łyżkę stołową (około 15 gramów) cukier puder w misce.
Ciasto wyrabiamy rękoma lub w mikserze z haczykami do ciasta kruchego. Postaraj się załatwić wszystko jak najszybciej. Ciasto na początku będzie wyglądało na zbyt luźne, ale po wcieraniu masła powinno złączyć się w zwartą kulę. Moim ulubionym sposobem wyrabiania ciasta jest wyrabianie ciasta w dużej misce, ale możesz też użyć deski, stolnicy lub czystego blatu.
W tych proporcjach składników powinno powstać ciasto bez skazy. Jeśli jednak po dodaniu zbyt dużej ilości mąki ciasto nie łączy się w kulę, spróbuj dodać łyżkę wody z lodem lub płaską łyżkę kwaśnej śmietany 18%.
Po owinięciu w przezroczystą folię spożywczą kulę ciasta włóż do lodówki na całą godzinę, aby odpoczęła. Gdy już to zrobisz, przenieś ciasto na stolnicę lub stolnicę lekko posypaną mąką. Ciasto rozwałkować na grubość nie większą niż 1,5 mm. (Układam każdą z trzech porcji ciasta, na które podzieliłam). Ciasto pokroić w paski o szerokości 1,5 cm.
Nałóż niewielką ilość masła na zewnętrzne powierzchnie metalowych rurek. Zaczynając od węższej strony każdej rurki, nawiń na nią paski ciasta. Nie zakrywaj otworu ciastem; zamiast tego zacznij od tego samego. Paski ciasta ułożyć tak, aby w połowie zachodziły na siebie. Kontynuuj nawijanie ciasta, aż osiągnie średnicę drugiego końca.
Aby ułatwić wyjmowanie metalowych foremek po upieczeniu rurek, należy unikać zakrywania ciasta szerszym otworem. W ten sposób przygotowujesz wszystkie rurki.
Ciasto owinięte wokół metalowych foremek ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Zachowaj między nimi dystans.
Rada:
Paski ciasta można lekko rozszerzyć przed umieszczeniem ich w metalowej formie, jeśli są nieco za grube. Jeżeli pasek ciasta okaże się zbyt krótki, należy przystąpić do ułożenia kolejnego paska na przecięciu poprzednio używanego paska i w razie potrzeby wyregulować jego długość.
Jeśli brakuje Ci foremek, piecz rurki partiami. Ciasto można obtoczyć w cukrze pudrze i w tym kształcie upiec bułeczki z kremem, jeśli nie chcą się po upieczeniu posypać cukrem pudrem.
możesz także uzyskać przewodnik krok po kroku dotyczący przygotowania „Zupa Jarzynowa” & „Grochówka„
Mając wybraną opcję pieczenia góra/dół, włóż formę do piekarnika nagrzanego do 200 stopni (mniej więcej pośrodku komory piekarnika lub nieco niżej); możesz także skorzystać z funkcji wentylatora, aby obniżyć temperaturę do 185 stopni.
W ten sposób pieczemy rurki do 20 minut lub do momentu, aż zaczną lekko brązowieć. Na tym etapie można od razu wyjąć formę z piekarnika za pomocą rurek.
Kolejną porcję pieczemy po ostrożnym przeniesieniu rurek z foremkami na deskę lub stojak do studzenia. Jeśli nie ma wystarczającej ilości metalowych foremek, po lekkim ostygnięciu ostrożnie usuń te, które wystają z szerszej strony rurek. W razie potrzeby odczekaj, aż rurki ostygną, a następnie wyczyść je i ponownie lekko nasmaruj. Gdy kruche rurki ostygną, zacznij robić krem.
Śmietankę i serek należy wcześniej dobrze schłodzić.
Natychmiast ubić śmietanę. początkowo używając miksera na zmniejszonych obrotach. Po pewnym czasie zwiększaj prędkość, aż uzyskasz największą moc.
Po ubijaniu maksymalnie dwóch minut (może znacznie krócej) krem powinien być gotowy. Kiedy masa zaczyna stawiać opór mieszadłom miksera i po nałożeniu na palec zachowuje swoją formę – nie przecieka i nie przesuwa się – została dobrze zagęszczona.
Rada (Rurki z kremem):
Do kremu dodałam dodatkowo niewielką ilość prawdziwej pasty waniliowej. Można dodać pół łyżeczki esencji waniliowej.
Napełnij duży rękaw do wyciskania kremem. Użyłem kolby Wilton 1m z rękawem wielokrotnego użytku. Alternatywą jest poszukiwanie jednorazowego rękawa z ręcznie wycinaną końcówką.
Napełnij tubkę kremem, delikatnie wsuwając końcówkę najniżej, jak to możliwe, od szerszej strony. Do każdej z kruchych tub wlać krem. Przed podaniem posyp je cukrem pudrem.
Bułeczki z kremem należy przykryć i przechowywać w lodówce, jeśli nie zostaną skonsumowane w dniu podania. Oni będą przechowywać przez dwa dni lub dłużej, chrupiące i świeże.
Smacznego. Rurki z kremem!