Kopytka

Kopytka: Odkryj moje najlepsze tradycyjne kluski ziemniaczane. Są to najlepsze opcje na prosty obiad i są najczęściej gotowanymi makaronami. Te naprawdę smaczne kluski ziemniaczane podawane są zazwyczaj z bułką tartą lub sosem i mięsem.

Starożytny, sprawdzony przepis na kluski ziemniaczane – dokładne wyjaśnienie i zalecane ilości poszczególnych składników

Kopytka Składniki:

Szklanka o pojemności 250 mililitrów.

Niezbędna jest także miska, prasa lub młynek do ziemniaków, drewniana deska, duży rondel i sitko do przechwytywania kopyt.

Kopytka Przygotowania:

Kopytka

Z podanych materiałów powinno być w stanie zrobić około 1230 gramów klusek ziemniaczanych. Podaje się sześć mniejszych porcji lub cztery duże porcje.

Podstawą wyliczenia kalorii były składniki, których użyłam. Jest to zatem przybliżona liczba kalorii pochodzących ze składników, których użyłem w danym daniu. Przy obliczaniu kaloryczności nie uwzględniłem karkówki w sosie.

placki ziemniaczane.

Do wyprodukowania jednego kilograma klusek ziemniaczanych potrzeba jednego kilograma ugotowanych ziemniaków. Gotowane ziemniaki najlepiej smakują, gdy są jeszcze trochę ciepłe, więc zmiksuj je w robocie kuchennym lub przepuść przez prasę. Pamiętaj, że ciepłe ziemniaki łatwiej przechodzą przez prasę niż zimne prosto z lodówki, które twardnieją. Ale możesz także użyć ziemniaków z lunchu poprzedniego dnia, jeśli zmiażdżysz je w robocie kuchennym. Mogą wtedy być również oziębłe.

Sugeruję użycie około 1400 gramów ziemniaków (waga przed obraniem), jeśli zamierzasz je tylko ugotować. Po dodaniu soli do wody ziemniaki gotujemy do miękkości. Po ugotowaniu ważne jest, aby zawsze dokładnie osuszyć ziemniaki.

Aby usunąć resztki wody spomiędzy ziemniaków, sugeruję ustawienie garnka z ziemniakami na małym ogniu na minutę po dodaniu wody. Przenieś zmielone ziemniaki do większej miski.

Rada:

Na zdjęciu widać, że do ziemniaków użyłam odpowiedniej ilości skrobi. Nie kleiły się, nie były zbyt cienkie, nie były też zbyt luźne. Po zmieleniu te cienkie, lepkie ziemniaki o niskiej zawartości skrobi mają nieco przezroczysty wygląd. Należy unikać tych ziemniaków, ponieważ wymagają dodania znacznej ilości mąki – nawet o 100 gramów więcej.

Za pomocą stolnicy przesiej dziewięć czubatych łyżek mąki pszennej. Odpowiada to około 230 gramom mąki.

Gładka mieszanka ziemniaków wzdłuż linii. Wbij jedno średniej wielkości lub małe jajko na środek. Dodaj także jedną płaską łyżeczkę soli. Mieszankę ziemniaków można jeszcze lekko podgrzać.

Upewnij się, że cały produkt nie zawiera grudek. Masa musi być bardzo elastyczna. Od rodzaju ziemniaków zależy kolor klusek ziemniaczanych. W rezultacie kluski ziemniaczane mogą okazać się wyjątkowo blade lub lekko żółte. Użyłam żółtych ziemniaków, które miały być ugotowane.

Jak już pokazałam, należy pamiętać, że ziemniaki są wyjątkowe. Istnieją odmiany ziemniaków, które są bardziej rzadkie lub luźne. Być może trzeba będzie dodać do mieszanki trochę więcej mąki. Ale uważaj – jeśli użyjesz za dużo, kluski mogą stać się bardzo twarde.

Możesz zacząć gotować wodę w dużym garnku. Gdy tylko zacznie wrzeć, dopraw go jedną płaską łyżką soli. Na blat posypany mąką połóż jedną czwartą ciasta na kluski ziemniaczane i rozwałkuj je rękami na grubość około dwóch centymetrów. Za pomocą noża odetnij kluski ziemniaczane o długości około 1,5–2 cm. Przy doborze odpowiednich składników otrzymamy miękką i delikatną masę, dlatego śmiało można oprószyć bułki mąką.

Po szybkim podsypaniu mąką należy je umieścić na durszlaku i zanurzyć w gorącej wodzie. Jak najszybciej delikatnie i ostrożnie zamieszaj kluski ziemniaczane. Poczekaj kolejne 90 sekund lub dłużej, aż kluski wypłyną na górę.

Po wyjęciu ostatniej kluski ziemniaczanej odczekaj, aż nadmiar wody odcieknie i przełóż ją na duży talerz lub salaterkę. W ten sposób przygotuj wszystkie porcje klusek ziemniaczanych.

Karkówkę z warzywami podałam z kluskami ze zdjęć jeszcze gorące. Przepis na gulasz węgierski został przeze mnie nieco zmodyfikowany. Zamiast uwzględnić w przepisie grzyby, zwiększyłam ilość świeżej i suszonej słodkiej papryki. Zamiast wody dodałem bulion z kurczaka, a następnie dodałem trochę skrobi ziemniaczanej, aby zagęścić sos. Wyszło całkiem smacznie!

POWIĄZANE ARTYKUŁY:

KLIKNIJ TUTAJ: Christmas Cookies

KLIKNIJ TUTAJ:1 wuzetka old recipe

Kopytka PRZEPIS DO DRUKU

Kopytka

Czas przygotowania40 minuty
Rodzaj: dinner
Kuchnia: poland
Słowo kluczowe: Kopytka

Składniki

  • Szklanka o pojemności 250 mililitrów.
  • Niezbędna jest także miska prasa lub młynek do ziemniaków, drewniana deska, duży rondel i sitko do przechwytywania kopyt.

Instrukcje

  • Z podanych materiałów powinno być w stanie zrobić około 1230 gramów klusek ziemniaczanych. Podaje się sześć mniejszych porcji lub cztery duże porcje.
  • Podstawą wyliczenia kalorii były składniki, których użyłam. Jest to zatem przybliżona liczba kalorii pochodzących ze składników, których użyłem w danym daniu. Przy obliczaniu kaloryczności nie uwzględniłem karkówki w sosie.
  • placki ziemniaczane.
  • Do wyprodukowania jednego kilograma klusek ziemniaczanych potrzeba jednego kilograma ugotowanych ziemniaków. Gotowane ziemniaki najlepiej smakują, gdy są jeszcze trochę ciepłe, więc zmiksuj je w robocie kuchennym lub przepuść przez prasę. Pamiętaj, że ciepłe ziemniaki łatwiej przechodzą przez prasę niż zimne prosto z lodówki, które twardnieją. Ale możesz także użyć ziemniaków z lunchu poprzedniego dnia, jeśli zmiażdżysz je w robocie kuchennym. Mogą wtedy być również oziębłe.
  • Sugeruję użycie około 1400 gramów ziemniaków (waga przed obraniem), jeśli zamierzasz je tylko ugotować. Po dodaniu soli do wody ziemniaki gotujemy do miękkości. Po ugotowaniu ważne jest, aby zawsze dokładnie osuszyć ziemniaki.
  • Aby usunąć resztki wody spomiędzy ziemniaków, sugeruję ustawienie garnka z ziemniakami na małym ogniu na minutę po dodaniu wody. Przenieś zmielone ziemniaki do większej miski.
  • Rada:
  • Na zdjęciu widać, że do ziemniaków użyłam odpowiedniej ilości skrobi. Nie kleiły się, nie były zbyt cienkie, nie były też zbyt luźne. Po zmieleniu te cienkie, lepkie ziemniaki o niskiej zawartości skrobi mają nieco przezroczysty wygląd. Należy unikać tych ziemniaków, ponieważ wymagają dodania znacznej ilości mąki – nawet o 100 gramów więcej.
  • Za pomocą stolnicy przesiej dziewięć czubatych łyżek mąki pszennej. Odpowiada to około 230 gramom mąki.
  • Gładka mieszanka ziemniaków wzdłuż linii. Wbij jedno średniej wielkości lub małe jajko na środek. Dodaj także jedną płaską łyżeczkę soli. Mieszankę ziemniaków można jeszcze lekko podgrzać.
  • Upewnij się, że cały produkt nie zawiera grudek. Masa musi być bardzo elastyczna. Od rodzaju ziemniaków zależy kolor klusek ziemniaczanych. W rezultacie kluski ziemniaczane mogą okazać się wyjątkowo blade lub lekko żółte. Użyłam żółtych ziemniaków, które miały być ugotowane.
  • Jak już pokazałam, należy pamiętać, że ziemniaki są wyjątkowe. Istnieją odmiany ziemniaków, które są bardziej rzadkie lub luźne. Być może trzeba będzie dodać do mieszanki trochę więcej mąki. Ale uważaj – jeśli użyjesz za dużo, kluski mogą stać się bardzo twarde.
  • Możesz zacząć gotować wodę w dużym garnku. Gdy tylko zacznie wrzeć, dopraw go jedną płaską łyżką soli. Na blat posypany mąką połóż jedną czwartą ciasta na kluski ziemniaczane i rozwałkuj je rękami na grubość około dwóch centymetrów. Za pomocą noża odetnij kluski ziemniaczane o długości około 1,5–2 cm. Przy doborze odpowiednich składników otrzymamy miękką i delikatną masę, dlatego śmiało można oprószyć bułki mąką.
  • Po szybkim podsypaniu mąką należy je umieścić na durszlaku i zanurzyć w gorącej wodzie. Jak najszybciej delikatnie i ostrożnie zamieszaj kluski ziemniaczane. Poczekaj kolejne 90 sekund lub dłużej, aż kluski wypłyną na górę.
  • Po wyjęciu ostatniej kluski ziemniaczanej odczekaj, aż nadmiar wody odcieknie i przełóż ją na duży talerz lub salaterkę. W ten sposób przygotuj wszystkie porcje klusek ziemniaczanych.
  • Karkówkę z warzywami podałam z kluskami ze zdjęć jeszcze gorące. Przepis na gulasz węgierski został przeze mnie nieco zmodyfikowany. Zamiast uwzględnić w przepisie grzyby, zwiększyłam ilość świeżej i suszonej słodkiej papryki. Zamiast wody dodałem bulion z kurczaka, a następnie dodałem trochę skrobi ziemniaczanej, aby zagęścić sos. Wyszło całkiem smacznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recipe Rating